درو کردن فیلم فروشنده داستان فروشنده مخاطب

درو کردن: فیلم فروشنده داستان فروشنده مخاطب ایران فیلم گشت ارشاد ٢ گشت ارشاد

گت بلاگز اخبار اجتماعی ساخت و ساز بر روی گسل در ۱۰ شهر ممنوع می‌شود

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: به دنبال ابلاغ مصوبه و نقشه ممنوعیت ساخت و ساز بر روی گسل‌های شهر تهران، جهت ۱۰ شهر دیگر هم این نقشه‌ها را در دست

ساخت و ساز بر روی گسل در ۱۰ شهر ممنوع می‌شود

ساخت و ساز بر روی گسل در ۱۰ شهر ممنوع می شود

عبارات مهم : زلزله

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: به دنبال ابلاغ مصوبه و نقشه ممنوعیت ساخت و ساز بر روی گسل های شهر تهران، جهت ۱۰ شهر دیگر هم این نقشه ها را در دست تهیه داریم.

محمدسعید ایزدی در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: درخصوص بحث زلزله دو کار اساسی در شورای عالی معماری و شهرسازی صورت گرفته که یکی در حوزه پیشگیری از وقوع و تلاش جهت شناسایی پهنه های پرخطر هست. در هفته های اخیر نقشه پهنه های پرخطر پایتخت کشور عزیزمان ایران ابلاغ شد که شهرداری به شدت از ساخت و ساز در این پهنه ها خودداری کند. قرار شد جهت ۱۰ شهر دیگر کشور هم این نقشه ها تهیه شود. شرکت مدیریت و برنامه ریزی نیز حمایت خود را اعلام کرده و قرار شده است منابع آن را در اختیار ما قرار دهد تا بتوانیم با کمک مرکز زلزله شناسی این نقشه ها را تهیه و به شهرها ابلاغ کنیم. همه نهادها از فرآیند شناسایی پهنه های پرخطر حمایت کردند.

ساخت و ساز بر روی گسل در ۱۰ شهر ممنوع می‌شود

یکپارچه سازی کمپین های بازسازی کرمانشاه

وی افزود: توصیه دوم به بحث بازسازی بعد از زلزله برمی گردد. ما در معاونت معماری و شهرسازی تلاش داریم یک شبکه همکاری یکسان بین کمپین هایی که در زلزله کرمانشاه جهت کمک اعلام آمادگی کردند به وجود بیاوریم. هفته گذشته از نمایندگان ۹ گروه دعوت کردم و از آنها خواستم تا برنامه های خود را با اولویت ها در بحث بازسازی هماهنگ کنند. بعضی از این گروهها تخصصی هستند ولی و سایر بخشها تخصصی نیستند. قرار شد کانون معماران معاصر ایران، محوراقدامات فنی شود و پیشنهاداتش را جهت اجرای این طرح ها ارایه کند.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: به دنبال ابلاغ مصوبه و نقشه ممنوعیت ساخت و ساز بر روی گسل‌های شهر تهران، جهت ۱۰ شهر دیگر هم این نقشه‌ها را در دست

ایزدی با بیان این که ۲۸ آذرماه نشست مشترکی در کرمانشاه خواهیم داشت گفت: در این نشست با مسوولان محلی برنامه های خود را همراستا می کنیم. نمایندگان بنیاد مسکن هم حضور دارند و قرار شد معاونت معماری نقش هماهنگی بین این گروه ها و دستگاه های اجرایی در بحث بازسازی را داشته باشد. توجه به الگوهای بومی و ابعاد اجتماعی در فرآیند بازسازی مورد تاکید و زیاد توجه ما بر روی پروسه های فرهنگی اجتماعی ساکنین آسیب دیده است.

بررسی تاثیر توسعه بر بحران آب

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: هم چنین روز دوشنبه هفته گذشته مصوبه ای در شورای عالی شهرسازی داشتیم که اثرات توسعه شهرها بر اقلیم مناطق، بخصوص بحران آب مورد بررسی قرار گرفت. بر این اساس دبیرخانه موظف شد ظرف چهار ماه برنامه عملیاتی نحوه مواجهه با این بحران اقلیمی را بررسی و راهکارهای خود را ارایه کند. با تدوین این برنامه انتظار می رود بتوانیم راه حل هایی جهت جلوگیری از توسعه های صنعتی که روند خشکسالی را تسریع کردند تدوین کنیم.

ساخت و ساز بر روی گسل در ۱۰ شهر ممنوع می‌شود

وی ادامه داد: سکونتگاه هایی تازه که بدون توجه به پدیده های اقلیمی و توجه به منابع آب مورد نیاز، شکل گرفتند یا شهرهایی که بدون توجه به ظرفیت های اقلیمی مناطق، توسعه پیدا کردند مورد توجه دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی هست. دوشنبه این هفته نیز جلسه ای در این زمینه داریم که تصمیمات مقتضی اتخاذ خواهد شد.

واژه های کلیدی: زلزله | برنامه | معماری | بازسازی | شهرسازی | برنامه ریزی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz